poniedziałek, 7 marca 2016

5. The courtship booktag

W związku z tym, że nawał pracy w ostatnim tygodniu nie pozwolił mi na częste przebywanie w przed komputerem i skupieniu się na napisaniu recenzji kilku GENIALNYCH książek, które miałam okazję przeczytać, postanowiłam odpowiedzieć na znaleziony TAG, aby jakoś zatuszować swoją nieobecność tutaj :) Biorę się do roboty!


 1. Zauważanie- książka, którą kupiłeś, ze względu na okładkę.
Ojj, zdecydowanie jest to seria Rywalek, Kiery Cass, którą pochłonęłam w przeciągu kilku dni. Uwielbiam historię, w których mogę się poczuć, jakbym żyła w czasach zamków, księżniczek i przystojnych gwardzistów. Dodatkowo, ta seria ma tak magiczne, wręcz bajeczne okładki, że chyba każda dziewczyna się w nich zakochała, lub zakocha. Seeeeerio! :)

 1. Pierwsze wrażenie- książka, którą kupiłaś ze względu na opis.
Hmmm. Większość książek, które aktualnie czytam, to książki, które mają pochlebne recenzje, lub okładki, które wręcz pożeram wzrokiem. Natomiast pamiętam, że kiedy byłam młodsza, uwielbiałam przesiadywać w księgarniach i wynajdywać perełki idealne dla mnie, między innymi seria książek Replika (o jeju, kiedy to było!), książki Sparksa, Delirium. Oj, sporo tego :)
 1. Słodkie rozmówki- książka z niesamowitym stylem pisania..
Zdecydowanie będzie to Love, Rosie. Moja ukochana książka, w której zakochałam się od pierwszych stron. Jest to powieść epistolarna, w której historia Alex i Rosie przedstawiona jest za pomocą maili, listów i smsów. Dzięki tej unikalnej formie, możemy bardziej wczuć się w emocje towarzyszące bohaterom. Nie ma pustych faktów, długich opisów, nudnych zapychaczy historii. Love Rosie zachwyca z każdą stroną co raz bardziej. Jest to absolutny must have wszystkich zfriendzonowanych dziewcząt! Oj, tak książka nakarmi Was niezliczoną dawką nadziei! :)
 1. Pierwsza randka- pierwszy tom serii, który od razu sprawił, że chciałam sięgnąć po następny.
ZMIERZCH, DELIRIUM, IGRZYSKA ŚMIERCI, KASACJA, HARRY POTTER, EKSPOZYCJA, REPLIKA, uwielbiam książki, które nie kończą się na jednym tomie. Właściwie jestem książkowym długodystansowcem. Jeśli książka spodoba mi się od pierwszych stron, a historia porwie jak fale oceanu, to byłabym wstanie nie kończyć żadnej z powyższych serii. Nie znoszę kończyć książek, ze świadomością, iż to już ewidentny koniec :(
 1. Nocne rozmowy telefoniczne- książka, przy której przetrwałam noc.
W gimnazjum i liceum byłam wierną fanką słów, że sen jest dla słabych, dlatego też nie spałam prawie wcale. Dzięki temu udało mi się przeczytać tony książek, których nie przeczytałabym w ciągu dnia. Między innymi serię Zmierzch, Dziwne Losy Jane Eyre, Harry Potter.... ojjjj, było tego mnóstwo.


 1. Zawsze w myślach- książka o której nie potrafię przestać myśleć.
Zdecydowanie i nieodwołanie Zanim się pojawiłeś- Jojo Moyes. Żadna książka od dawien dawna nie poruszyła tak wielu części mojej duszy. Płakałam, śmiałam się, rozmyślałam, a przede wszystkim zmieniłam nastawienie do życia. Absolutny must have KAŻDEGO czytelnika!

 1. Kontakt fizyczny- książka, którą kocham za towarzyszące mi przy niej uczucia
Po raz drugi muszę wspomnieć o Zanim się pojawiłeś, ponieważ jest to moja nowa miłość, którą będę kochać całym sercem swoim do końca życia, tak jak Jane Eyre. W tej książce jest poruszenie każdej emocji, każdej! Więc jeśli chcesz się pośmiać, popłakać, a nawet ponudzić (początek jest nużący mucho), to sięgnij po Zanim się pojawiłeś :)
 1. Spotkanie z rodzicami- książka, którą mogę polecić rodzinie lub znajomym
Musiałabym wymienić chyba większość książek, które przeczytałam. Polecam właściwie każdą pozycję, ponieważ mam to szczęście, że kocham większość książek. W ostatnim czasie jednak, poleciłam babci i cioci książki Remigiusza Mroza, Królów Przeklętych, a także absolutnie genialne Zanim się pojawiłeś :) :) :)
 1. Myślenie o przyszłości- książka po którą sięgnę jeszcze wiele razy.
Na pewno będą to Igrzyska Śmierci, po które sięgam aktualnie drugi raz. Moja ukochana Jane Eyre, którą czytam za każdym razem, gdy tęskno mi do XIX wiecznych ideałów. Harry Potter, którego będę czytać dzieciom na dobranoc, a także wiele, wiele cudownych historii miłosnych, które mam na swojej półce :)
 1. Dzielimy się miłością- kogo taguję?

Zapraszam do TAGu wszystkich, którzy zakochali się w nim tak jak ja. Osobiście nie jestem zwolenniczką tego typu zabaw i nie myślałam, że kiedykolwiek się w to pobawię. Ale jednak :)  

7 komentarzy:

 1. Ooh "Zanim się pojawiłeś" to piękna książka ♥
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię czytać tego typu tagi książkowe bowiem podłapuję całą masę tytułów, które trafiają na moją listę czytelniczą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cecelia Ahern ma zdecydowanie magiczne pióro! Ten styl pisania jest obłędny!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zanim się pojawiłeś" to książka, na którą poluję od dłuższego czasu, ale nigdzie jej nie ma. "Love, Rosie" w planach!

  pozdrawiam,
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń